+90 [312] 332 34 57 / +90 [507] 332 34 57

Hava Kurutucusu Nedir?

Kompresör Bakımı Nasıl Yapılır?
Alkom Kompresör

Pistonlu kompresörler, yüksek basınç ihtiyaçları sebebiyle ve sık sık dur-kalk yapmaları sebebiyle yoğun bir şekilde kullanılırlar. Bakım kısmında ise pistonlu kompresörlere son derece dikkat edilmesi gerekir.

Yağ Değişimi

Kompresör yağının zaman içerisinde ısıya da bağlı olarak bozulması gibi bir durum söz konusudur. Kompresörlerde yağ değişimi yapılacağı zaman eski yağın tamamen boşaltılması gereklidir. Kompresör tarafından emilen havadaki toz ve kondens yağın içerisinde birikir. Yağ boşaltılırken karter dibindeki tortunun da boşaltılması gerekir.

Filtre Değişimi

Pistonlu kompresörün emiş hava filtresi ve yağ filtresi kendi aksamları içerisinde mevcuttur. Bu aksamlar zaman içerisinde tıkanabileceği için bakım esnasında muhakkak bu filtrelerin değiştirilmesi gereklidir.

Piston Silindir ve Segman Kontrolü

Pistonlu kompresörlerin en önemli parçaları piston, silindir ve segmanlardır. Segmanlar silindir şeklindeki yüzeye sürtünerek hareket ettiklerinden dolayı zamanla aşınırlar. Silindirin çapları ölçülmeli ve gerekli olduğu takdirde aşınma ile çizilmeler honlama yöntemi ile tamir edilmelidir.

Hava ve Yağ Kaçakları

Yüksek basınç ve sıcaklığa karşı çalışmaya devam eden pistonlu kompresörlerde yağ ve hava kaçakları sık sık meydana gelebilir. Profesyonel bir bakım personeli bu kaçakları ve sebeplerini tespit ettikten sonra gerekli önlemleri almalıdır. Kaçakların önlenebilmesi için kesinlikle orjinal conto ve o-ringlerin kullanılması gereklidir.

Kompresör bakımı?

Kompresör hemen hemen artık işletmelerin olmaz sa olmazı haline geldi kompresör kullanıcıların en çok sordukları sorular başında kompresörü bakım kaç saat te yaptırmam gerekiyor bilindiği üzere kompresör ikiye ayrılıyor bir vidalı kompresör iki vidalı kompresör vidalı kompresör bakımı diyelim ilk önce yapmanız gereken kompresörün üzerinde bulunan çalışma saatine bakılması gerekiyor çalışma saati her 1500 saat ile 2000 saate bakım yapılması gerekmektedir bunun için bakım size vermiş

Kompresör Bakımı Nasıl Yapılır?
kompresör bakımı
Kompresör Bakımı Nasıl Yapılır?
vidalı kompresör bakım fiyatları

Vidalı Kompresör Bakımı Fiyatları

Vidalı kompresör bakımı

Adres: Ivedik Osb Mahallesi 1354.Caddesi 1374.Sokak No:4 Yenimahalle / Ankara

Telefon: +90 [312] 332 34 57 - Faks: +90 [312] 332 34 58
GSM: +90 [507] 332 34 57

http://www.alkomkompresor.com - info@alkomkompresor.com
Hafta İçi : 08:30 - 18:00 Cumartesi : 08:30 - 14:00

Lupamat Kompresör