Su Seperatörü

<p><span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Poppins; font-size: 16px;">Basınçlı hava tesisatında basıncın ve ısı değişimlerinin etkisiyle oluşan likit su, damlacıklar halinde basınçlı hava hattı boyunca ilerler.</span><br style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Poppins; font-size: 16px;"><br style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Poppins; font-size: 16px;"><span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Poppins; font-size: 16px;">Eğer önlem alınmazsa bu damlacıklar ; pnömatik sistemlerde paslanmaya, hava kaçaklarına, valflerin tutukluk yapması gibi ciddi problemlere neden olurlar. Bu tür olası problemlere maruz kalmamak için su separatörü ile basınçlı hava-likit su birbirinden ayrıştırılmalıdır.</span><br style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Poppins; font-size: 16px;"><br style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Poppins; font-size: 16px;"><span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: Poppins; font-size: 16px;">Basınçlı hava kurutucu öncesinde kullanılan su seperatörleri, aynı zamanda kurutucunun da yükünün bir kısmını almak suretiyle daha etkin çalışmasını sağlar. Yoğuşan su, seperatör altındaki otomatik tahliye sistemiyle dışarı atılmaktadır.</span><br></p>

Basınçlı hava tesisatında basıncın ve ısı değişimlerinin etkisiyle oluşan likit su, damlacıklar halinde basınçlı hava hattı boyunca ilerler.

Eğer önlem alınmazsa bu damlacıklar ; pnömatik sistemlerde paslanmaya, hava kaçaklarına, valflerin tutukluk yapması gibi ciddi problemlere neden olurlar. Bu tür olası problemlere maruz kalmamak için su separatörü ile basınçlı hava-likit su birbirinden ayrıştırılmalıdır.

Basınçlı hava kurutucu öncesinde kullanılan su seperatörleri, aynı zamanda kurutucunun da yükünün bir kısmını almak suretiyle daha etkin çalışmasını sağlar. Yoğuşan su, seperatör altındaki otomatik tahliye sistemiyle dışarı atılmaktadır.

  • Telefon

    +90 [312] 332 34 57

  • Email

    info@alkomkompresor.com

  • Çalışma Saatleri

    Hafta İçi : 08:30 - 18:00 Cumartesi : 08:30 - 14:00

Design By Cogen® Yazılım

Copyright © 2021 | Alkom Kompresor | Tüm hakları saklıdır.