Yüksek Basınçlı Kompresör

Ürün Özellikleri

 

·         Temel parçaların kalıp, döküm ve talaşlı imalat işlemleri DİRİNLER GRUP bünyesinde yapılmıştır. Bu sayede kompresör sisteminin yaklaşık %90 lık kısmı gözetimimiz altında üretilmiştir.

·         Valfler, segmanlar ve sızdırmazlık elemanları bu kompresöre özel olarak sektörünün öncüsü HOERBIGER firması tarafından tasarlanmıştır.

·         Her bir parça ANSYS CAD programı kullanılarak tasarlanmıştır. Bu sayede dayanım ve ısıl hesaplamalar yapılarak en uygun malzeme ve tasarım belirlenmiştir.
 

·         V-Tipi olup 3 kademelidir.

·         Gövde ve kademe silindirleri AN GJL-250 dökme demir malzemedendir ve gerilim giderme işlemi uygulanmış ve hassas olarak işlenmiştir. 

·         Krank mili yekpare olup, EN GJS 600-3 sfero dökümdür. Gerilim giderme işlemi yapılmıştır. İşlendikten sonra rulman ve biyeli kolu çalışma yüzeyleri taşlanmıştır.

·         Biyel kolları iki parçalıdır ve EN GJS 600-3 sfero malzemedendir. Yüzey gerilim giderme işleminden sonra işlenmiştir. Biyel kollarının krank milinde çalışma yüzeyleri özel alaşımlı malzeme ile kaplandıktan sonra krank mili çapına göre boşluklu olarak işlenmiştir.

·         Tüm kademe silindirleri montajından önce hidrostatik basınç testi ile kontrol edilmektedir.

·         Kademeler arası giriş ve çıkış hattında hava boruları kaynak işlemini takiben röntgenleri alındıktan sonra hidrostatik testler ile kontrol edilmektedir.

·         1. ve 2. kademe piston millerinin doğrusal hareketi kayar yatak pistonla sağlanmıştır.

·         1. ve 2. kademe pistonları ve kayar yatak pistonu özel alaşımlı alüminyum malzemeden dökülmüştür ve gerilim giderme işlemi uygulandıktan sonra işlenmiştir.

·         1., 2. ve 3. kademe pistonları Lupamat’a özel tasarımla PTFE malzemeden üretilmiştir ve uzun ömürlüdür.

·         Tüm kademelerdeki emme ve basma subapları Lupamat’a özel olarak, tasarlanmış ve üretilmiştir.

·         Krank milinin her iki tarafı rulmanlar ile yataklanmıştır.

·         Kompresör yağsız hava üretmesine rağmen bazı mekanik parçaların yağlanması için krank milinden tahrik alan yağ pompası tarafından otomatik olarak yağlanmaktadır.

·         Piston millerinden yağın havaya bulaşmaması için 1. ve 2. kademelerde yağ sıyırıcı paketler ve basınç sızdırmazlık paketleri bulunmaktadır.

·         Kademe silindirlerinden çıkan basınçlı hava önce su soğutmalı eşanjörden geçerek, soğutulduktan sonra diğer kademeye geçer. Eşanjör arkasındaki su separatörlerinde yoğuşan su otomatik olarak dışarı atılır. Su separatörlerinde emniyet süpabı vardır.

·         Kompresör kafasının komple montajı sonrasında sağlam NPU profil şasi üzerine diğer bileşenleri ile birlikte bağlantıları yapılmıştır. Ayrıca, şasi altına 6 adet titreşim sönümleyici körükler konulmuştur.

·         Kompresör ve motor bağlantısı V kayışlarla sağlanmaktadır. Kolay ayarlanabilen gerdirme sistemi bulunmaktadır.

·         1.,2. ve 3. kademe silindirlerden çıkan basınçlı hava, sıcaklık ve basınç sensörleri tarafından kontrol edilmektedir.

·         Kademe silindirleri kapalı sistem su soğutma kulesinden gelen suyun dolaşımıyla soğutulmaktadır.

·         40 bar hava tankı CE yönetmelik ve standartlarına göre üretilmiştir ve kaynak röntgenleri alınıp, değerlendirildikten sonra hidrostatik basınç testi uygulanmaktadır.

·         Kapalı devre su soğutma kulesi,

·         Sirkülasyon pompası,

·         Hava kurutucu ve filtreleri

·         Kompresör Lupamat’a özel tasarlanmış mikroişlemcilidir. LCD ekran üzerinden kompresörün çalışma durumu, basınç ve sıcaklık değerleri, kademelerin çıkış basınç ve sıcaklık değerleri, su sıcaklık ve debi değeri, bakım zamanları, parça değişim zamanı geldi bilgileri, arızalar, PTC hatası vs. takip edilebilmektedir.

·         Kompresör CE yönetmelik ve standartlarına uygun olarak üretilmiştir ve CE sertifikalıdır.

  • Telefon

    +90 [312] 332 34 57

  • Email

    info@alkomkompresor.com

  • Çalışma Saatleri

    Hafta İçi : 08:30 - 18:00 Cumartesi : 08:30 - 14:00

Design By Cogen® Yazılım

Copyright © 2021 | Alkom Kompresor | Tüm hakları saklıdır.